Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Wsparcie techniczne produktów > wmtool.exe z paramtrami w linii poleceń

Autor: Ryszard
Data: 2012-10-08 21:55:50

Witam.

Czy za pomocą wmtool.exe z parametrami w lini poleceń można np. przełaczyć serwer stan serwisowy (administracyjny), wylogować aktywnego użytkownika, monitorować sesje, restartować serwer, ewentualnie jakieś inne opcje ?

Potrzebuję o okreslonej porze dnia (za pomocą "zaplanowanych zadań" w windows) przelączyć serwer w tryb administracyjny tak aby nie przyjmował nowych połączeń a dotychczasowe były aktywne do ich zakończenia przez użytkownika zdalnego. W preferencjach serwera jest co prawda możliwość wyłączenia serwera o zadanej porze dnia - niestety każdego dnia o tej samej godzinie, nie można np. ustawic że od poniedziałku do piątku serwer zamyka sie o 20.00 a w sobotę np. o 15.00. Za pomocą dodatkowych skryptów można "zabić" proces z poziomu windows ale wówczas aktywne połączenia zostaną utracone.

W dokumentacji nie doczytałem nic na ten temat, czy może jest planowana rozbudowa winflectora o takie możliowści ? Funkcjonalność taka umożliwiła by w pełni automatyczne sterowanie serwerem za pomocą skryptów.

Autor: Bozena (staff)
Data: 2012-10-09 15:17:01

Ciekawy pomysł, dodamy tego typu możliwości, choć raczej nie w najbliższym czasie.

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.