Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Wsparcie techniczne produktów > Nie działa Firefox

Autor: Jan
Data: 2024-02-08 11:57:39

 

Szanowni Państwo, Nie można uruchomić przeglądarki Firefox z komputera klienckiego. Firefox na serwerze w wersji 122.0.1 64 bit, serwer Windows Server 2016, klient i serwer Winflector 4.0.02. Komputer klienta Windows 11. W załącznikach plik logów z serwera Winflector i obraz komunikatu na komputerze klienta.Plik logów wysłałem mailem.

 

Autor: Mirek (staff)
Data: 2024-02-09 15:36:54

Niestety, z przeglądarkami internetowymi jest duży problem. Są bardzo skomplikowane pod względem architektury i zmieniają się bardzo szybko. Nawet, gdy któraś wersja Winflectora zacznie obsługiwać daną przeglądarkę, w ciągu kilku tygodni zostanie ona zaktualizowana do wersji, która jest niezgodna z naszym oprogramowaniem. Dlatego zalecamy stosowanie przeglądarki na kliencie i ustawienie stosownej opcji w kliencie. Jeżeli przeglądarka na serwerze wołana jest przez ShellExecute, wówczas to wywołanie zostanie przekierowane na klienta.

Zasadniczo można założyć, że przeglądarki internetowe przez Winflectora nie działają. Myślimy nad rozwiązaniem/obejściem tego problemu, ale nie jestem w stanie podać jakiegoś konkretnego terminu.

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.