Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Wsparcie techniczne produktów > błąd komunikacji drukarki fiskalna Thermal HS

Autor: Hakuna Matata
Data: 2022-05-25 12:55:12

 

mam problem związany z drukarką połączona do komputera, na którym używany jest winflector do programu Wapro Mag. Nie drukują się paragony z uwagi na błąd komunikacji gdzie jeden paragon przeszedł natomiast następne już nie chcą. Wybierając opcję z maga aby kasa wydrukowała stan kasy jak najbardziej drukuje czyli łączność. Z moich spostrzeżeń wychodzi, że brak jest komunikacji w drugą stronę nie docierają informacje z drukarki fiskalnej bo przy odczycie informacji jest brak komunikacja chociaż sporadycznie informacje zostały odczytane? Co może mieć na to wpływ. Nadmienię, iż aby wydrukował się paragon z programu, program musi dostać odpowiedz o gotowości drukarki i tu może tkwić szczegół że przez połączenie winflektor coś się gubi? Czy jest ktoś wstanie pomóc lub ewentualnie czy macie jakieś centrum pomocy technicznej oprócz tego forum?

 

Autor: Rafal (staff)
Data: 2022-05-26 10:14:23

W celu rozwiązania problemu zalecamy zmiane protokołu komunikacji z drukarką na starszy czyli Thermal

(Posnet--> Thermal v 39.1)

Autor: Hakuna Matata
Data: 2022-05-27 09:24:10

wiem już rozwiązałem ten problem nie zdarząłyłem odpisac tutaj. Dokładnie Zmieniamy na protokół Thermal w drukarce a w programie w tym przypadku Wapro Mag zastoowalem sterowniki thelrma od wersji 39.1 mnoze inne też zadziałają ale juz nie sprawdzalem jak na tym zadziałoło.

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.