Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Wsparcie techniczne produktów > Subiekt - drukarka fiskalna na komputerze klienta

Autor: SlavoS2k
Data: 2021-04-26 15:45:15

Czy jest opcja by w taki sposób skonfigurować program?

Mam serwer na którym jest postawiony Subiekt i serwer Winflcetor, klient w innej lokalizacji łączy się do serwara i Subiekt działa poprawnie, za niedługo będę potrzebował postawić drukarkę fiskalną wpinaną do komputera klienta, czy uda się to skonfigurować przez Winflector?

 

Autor: Bozena (staff)
Data: 2021-04-27 10:09:29

Tak, powinno działać, trzeba włączyć mapowanie portów COM w kliencie.

Autor: SlavoS2k
Data: 2021-04-27 12:20:21

Czyli wybierając "Wszystkie porty serwera na jeden port klienta" z listy wybieram lokalny port COM do którego jest wpięta drukarka fiskalna? I wtedy na serwerze instaluję drukarkę fiskalną na dowolnym porcie?

Autor: Bozena (staff)
Data: 2021-04-30 11:13:12

Właśnie tak.

Autor: BAJT
Data: 2021-05-07 16:37:53

Nie jest to koniecznie najlepsze rozwiązanie..... Jest tak w przypadku gdy do serwera jest podpiętych kilka stanowisk "Winflectorowych" z drukarkami fiskalnymi - wtedy przy fiskalizacji trzeba będzie wybrać drukarkę fiskalną na który ma zostac wysłany dokument fiskalny - w  Subiekcie brak profilowania drukarek fiskalnych per użytkownik. POza tym przy pewnej ilośi drukarek fiskalnych trudno było by na serwerze wytworzyć odpowiednią liczbe portów RS czu USB

Ja w tym przypadku korzystam z gotowca SUZa (by Insert) - tworze na serwerze (w Subiekcie ) drukarki fiskalne SUZ i odpowiednio je adresuje.... na konkretne stanowisko "Winflectorowe" (A zewnętrznym dodatkiem przypisuje stworzoną drukarkę do konkretnego uzytkownika, który loguje się zawsze na tym samym stanowisku)

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.