Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Wsparcie techniczne produktów > Subiekt - drukarka fiskalna na komputerze klienta

Autor: SlavoS2k
Data: 2021-04-26 15:45:15

Czy jest opcja by w taki sposób skonfigurować program?

Mam serwer na którym jest postawiony Subiekt i serwer Winflcetor, klient w innej lokalizacji łączy się do serwara i Subiekt działa poprawnie, za niedługo będę potrzebował postawić drukarkę fiskalną wpinaną do komputera klienta, czy uda się to skonfigurować przez Winflector?

 

Autor: Bozena (staff)
Data: 2021-04-27 10:09:29

Tak, powinno działać, trzeba włączyć mapowanie portów COM w kliencie.

Autor: SlavoS2k
Data: 2021-04-27 12:20:21

Czyli wybierając "Wszystkie porty serwera na jeden port klienta" z listy wybieram lokalny port COM do którego jest wpięta drukarka fiskalna? I wtedy na serwerze instaluję drukarkę fiskalną na dowolnym porcie?

Autor: Bozena (staff)
Data: 2021-04-30 11:13:12

Właśnie tak.

Autor: BAJT
Data: 2021-05-07 16:37:53

Nie jest to koniecznie najlepsze rozwiązanie..... Jest tak w przypadku gdy do serwera jest podpiętych kilka stanowisk "Winflectorowych" z drukarkami fiskalnymi - wtedy przy fiskalizacji trzeba będzie wybrać drukarkę fiskalną na który ma zostac wysłany dokument fiskalny - w  Subiekcie brak profilowania drukarek fiskalnych per użytkownik. POza tym przy pewnej ilośi drukarek fiskalnych trudno było by na serwerze wytworzyć odpowiednią liczbe portów RS czu USB

Ja w tym przypadku korzystam z gotowca SUZa (by Insert) - tworze na serwerze (w Subiekcie ) drukarki fiskalne SUZ i odpowiednio je adresuje.... na konkretne stanowisko "Winflectorowe" (A zewnętrznym dodatkiem przypisuje stworzoną drukarkę do konkretnego uzytkownika, który loguje się zawsze na tym samym stanowisku)

Autor: BOGAS
Data: 2021-07-18 12:17:14

BAJT możesz opisać dokłądniej SUZ?

W załączniku jest jak to umnie wygląda.

Teraz mam problemy z:

- ustawieniem terminala (przesyłąnie kwot na terminal), działa tylko po LAN.

- wieszające się drukarki fiskalne oraz długi czas oczekiwania na wydruk (pierwaszy paragon po ok 50s, kolejne ok 8s.), czasami tylko restart serwera pomaga (mimo że mam ustawione codzienny restart serwera)

- znikające paragony (w subeiekcie jest zafiskalizowany a na drukarce fiskalnej wogóle go nie ma (wydrukowałem wszystkie paragony z kopii zapasowej))

- przebicie zapisanego poprawnie paragonu przy wystawianiu NOWEGO (co innego w subiekcie niż na kasie)

- wolno działające "nabijanie" z kodoów EAN przy wystawieniu FS (powyż 20 pozycji zaczyna mulić)

 

Chciałbym skonfigurować subiekta aby:

na każdym kopmpie można było drukować na drukarce fiskalne oraz wysyłać kwotę do terminala (domyślnie ustawiona drukarka fiskalna dla danego kompa)

ustawienie indywidualnych parametrów uruchonieniowych SUBIEKTA dla każdego kompa (użytkownik), wszyscy użytkownicy mają wspólny MAGAZYN

 

Niewiem gdzie szukać pomocy Winflektor czy Subiekt dla takiej konfiguracji

 

 

 

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.