Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Pytania, sugestie i propozycje > Kwestie licencjonowania i rozwój programu

Autor: Kuba
Data: 2011-06-08 22:28:26

Witam,

Mam pytanie co do licencjonowania oprogramowania które przykładowo może być udostępniane przez Winflector. Każdy z nas szukający rozwiązań podobnych do tego programu, chciałby, mi sie przynjamniej tak wydaję, udostępnić coś więcej niż pokazany w screenach paint. Czy wiedzą Państwo jak to się będzie miało do aplikacji takich jak MS Word, Exel, Total Commander, Winrar, Winzip itd itp tzn czy np posiadając licencję na jedno stanowisko MS Offica i instalując go na serwerze a potem udostępniając go na 10 innych stacjach roboczych, nie łamiemy kwesti licencji? I to samo pytanie do wszystkich innych w/w programów?

Oraz pytanie o przyszłość programu, czy program będzie rozwijany? Czy po zakupie wersji 3.0 będę mógł liczyć na update? platny/darmowy? Kolejne to, jak program radzi sobię np z udostępnionym playerem np WMP, będzie w stanie przenieść obraz? a co z dzwiękiem?

Narazie tylko tyle mam pytań ;-)

Dziękuję i pozdrawiam

Autor: Bozena (staff)
Data: 2011-06-09 13:13:04

 

  Mam pytanie co do licencjonowania oprogramowania które przykładowo może być udostępniane przez Winflector. Każdy z nas szukający rozwiązań podobnych do tego programu, chciałby, mi sie przynjamniej tak wydaję, udostępnić coś więcej niż pokazany w screenach paint. Czy wiedzą Państwo jak to się będzie miało do aplikacji takich jak MS Word, Exel, Total Commander, Winrar, Winzip itd itp tzn czy np posiadając licencję na jedno stanowisko MS Offica i instalując go na serwerze a potem udostępniając go na 10 innych stacjach roboczych, nie łamiemy kwesti licencji? I to samo pytanie do wszystkich innych w/w programów?

Używanie Winflectora w celu udostępnienia programu nie zastępuje koniecznych licencji na jego użytkowanie. Ponieważ zwykle każdy program ma własną licencję, to trzeba sie z nią dokładnie zapoznać, żeby sprawdzić czy może być użytkowany w taki sposób. Posłużę się przykładem licencji na bazę danych Oracle (którą akurat znam dobrze). Jednym z typów licencjonowania jest "na nazwanego użytkownika", czyli osobę, która ma prawo z bazy korzystać. Przy takiej licencji wiadomo, ża każda osoba skądkolwiek uruchamia program potrzebuje własnej licencji. Zaletą Winflectora nie jest "zastąpienie" niezbędnych na użytkowanie programu licencji (choć w przypadku wielu programów może tak być), a uproszczenie zarządzania aplikacjami: jest jedna instalacja, w jednym miejscu się konfiguruje, aktualizuje i tak dalej.

    Oraz pytanie o przyszłość programu, czy program będzie rozwijany? Czy po zakupie wersji 3.0 będę mógł liczyć na update? platny/darmowy?

Program jest intensywnie rozwijany i mam nadzieję, że tak będzie w przyszłości. Niedługo zostanie wydana wersja 64-bitowa, która będzie też miała inne ciekawe rozszerzenia. Po zakupieniu programu przez rok przysługują bezpłatne aktualizacje. W kolejnych latach aktualizacje są płatne.

    Kolejne to, jak program radzi sobię np z udostępnionym playerem np WMP, będzie w stanie przenieść obraz? a co z dzwiękiem?

Generalnie program jest przeznaczony do aplikacji biznesowych. Na pewno będzie w stanie przenieść obraz, ale ze względu na optymalizację przesyłu danych odtwarzanie nie będzie płynne. Dźwięk na razie jest przenoszony w podstawowym zakresie.

Autor: Mediset
Data: 2011-06-29 10:20:17

Może wtrące swoje "przemyślenia"

Zdaje mi się, że jeżeli licencja jakiegoś oprogramowania jest przypisana do określonego komputera (serwera), to otwierając ja na stacji klienckiej nie popełniam grzechu.

Aplikacja jest uruchamiana na serwerze, czyli tam gdzie licencja.

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.