Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Pytania, sugestie i propozycje > Licencje - udostępnianie aplikacji

Autor: Bartek
Data: 2017-09-21 11:03:31

Dzień dobry,

nurtuje mnie pewien problem. Mam w tej chwili aplikację, którą udostępniam za pomocą serwera terminali MS.

Ponieważ jest to stary serwer (2003) zastanawiam się nad zmianą i pomyślałem, czy nie zastąpić  terminala MS , Winflectorem.

 

Jakie liencje są potrzebne, aby mieć rozwiązanie zgodne z prawem?

 

1. Licencja na MS Windows Serwer

2. Licencja MS CAL dla użytkownika/urządzenia

3. Licencja na udostępnianą aplikację

...

4. W tej chwili mam jeszcze licencje MS Terminal Services CAL

Czy w przypadku korzystania z Winflectora pozycja nr. 4 jest również wymagana? Czy miał ktoś z Państwa doczynienia z podobnym scenariuszem i jak go rozwiązał?

 

pozdrawiam

Bartek

P.S. Pytanie do autorów programu. Dlaczego nie ma "serwera Winflectora" pod Linuxa?

Autor: Mirek (staff)
Data: 2017-09-26 14:35:59

Witam.

Jeżeli użytkownicy będą korzystali z zasobów serwera, to na pewno licencja na serwer i licencje CAL będą potrzebne. Licencje na aplikacje również (w odpowiedniej ilości do ilości użytkowników/sesji/kopii w zależności jak jest licencjonowana aplikacja). A co do licencji TS CAL to trzeba przeczytać licencję używanego serwera, bo do każdej wersji Windows jest inna. Nasze oprogramowanie fizycznie nie wymaga zainstalowanych usług Terminal Services ani też nie korzysta z protokołu RDP.

 

Na linuksa nie ma serwera Winflector, ponieważ:

- jeżeli chcemy udostępniać aplikacje Windows, to na linuksie nie będą działać- jeżeli chcemy udostępniać aplikacje Linuks, to na linuksie jest systemowe/darmowe rozwiązanie X Window System (X11), które robi dość dokładnie to co Winflector.

Pozdrawiam,

Mirosław Gajda

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.