Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Forum > Wsparcie techniczne produktów > Oprogramowanie firmy PROBIT

Autor: Piotr
Data: 2016-04-09 00:05:34

Witam. Zamierzam zarazić Szefa Waszym softem. Przy testach pojawia sie problem tylko z jedną aplikacją na której mi zależy:

Platforma: Serwer na Windows 2012 Server R2

Klient na Win 10 Pro

Transmisja klient/serwer po VPN (PPTP)

Można temu jakoś zaradzić?

Załączam logi, pozdrawiam. A.

Autor: Bozena (staff)
Data: 2016-04-11 13:14:42

Proszę przesłać logi i dodatkowe informacje na support@winflector.com.

Autor: Piotr
Data: 2016-04-21 08:09:48

Logi już przesyłałem, ale problem juz rozwiązany. Niezbędne są konkretna wersja Winflektora oraz dodatkowe biblioteki na serwerze ..\server\client\win32\gte\, bez których ani rusz.

Kolejnym problemem jest brak mozliwości wydruku z programu. W zadaniach drukowania widać pojawiający się na uamek sekundy zbiór *.prn o pojemności 0 (zero) - drukarka ani drgnie. Zresztą nie można wydrukować czegokolwiek (przy próbie wydruku np. z notatnika mam komunikat: "The handle is invalid").

 Testowałem wydruk przez EMF jak i bitmapowo. AV wyłączone, zapory także. Niestety czas mnie nagli (Szef chce wyników), bo musze szybko rozwiązać problem wydruku i dostępu do programu, więc jeśli można proszę o szybką pomoc.

Na Waszą skrzynkę przesyłam logi z klienta. Jakie dokładnie zbiory z części serwerowej mam przesłać?

Dodatkowe informacje:

Strona serwerowa: Windows 2012 R2, AD, VPN PPTP, Winflektor 3752

Strona klienta: Win 10 PRO, Winflektor 3.752, drukarki LJ (testowałem różne) HP, Samsung

 

Pozdrawiam, P.A.

Autor: Bozena (staff)
Data: 2016-04-21 10:29:14

Konkretna wersja Winflectora i dodatkowe pliki na serwerze to raczej jest wymaganie aplikacji, na pewno nie Winflectora.

Jeśli chodzi o drukowanie, to bardzo proszę udostepnić notatnik i na nim robić wstępne testy. Proszę przeslać nam (na support@winflector.com) następujące zrzuty ekranowe:

- notatnik uruchomiony na serwerze bez posrednictwa Winflectora, nacisnąć Ctrl-P

- notatnik uruchomiony na serwerze przez klienta Winflectora (klient też uruchomiony na serwerze), Ctrl-P

- notatnik uruchomiony przez klienta Winflectora na komputerze klienckim (Win 10), Ctrl-P

- to tyle jesli chodzi o drukarki, a potem zrzut ekranu z błędem po wybraniu drukarki.

1


Zaloguj się aby móc pisać na forum.