Serwer terminali Winflector - alternatywa dla aplikacji Zdalny Pulpit, Citrix XenApp

Poprawka dla serwera Winflector po instalacji aktualizacji Windows 10 April Update (1803)

Po zainstalowaniu na Windows 10 aktualizacji April Update (1803) mogą pojawić się problemy z działaniem niektórych aplikacji uruchamianych za pośrednictwem serwera Winflector. Aby temu zapobiec, zostały opublikowane poprawki do wszystkich wersji serwera Winflector wydanych w 2017 i w 2018 roku.

 

Instrukcja instalacji:

  • Pobrać poprawkę odpowiednią dla używanej wersji serwera Winflector wybierając z poniższej listy.
  • Upewnić się, że WERSJA poprawki (wfWERSJA_w10_upd_1803_patch.zip) jest zgodna z wersją używanego serwera Winflector (wyświetlaną w pasku tytułowym okna serwera Winflector)
  • Zatrzymać serwer Winflector (jeżeli jest uruchomiony) oraz wszystkie działające aplikacje lub po prostu zrestartować maszynę.
  • Rozpakować pobrany plik wfWERSJA_w10_upd_1803_patch.zip do dowolnego katalogu tymczasowego.
  • Zamienić istniejące pliki 'cnetlib.dll' i 'cnetlib64.dll' w katalogu '%wfroot%\server' (zwykle 'C:\Winflector\server') na pliki z rozpakowanego archiwum zip.
  • Ponownie uruchomić serwer Winflector.

 

Lista poprawek:

 

Zapraszamy do obserwowania naszej strony na facebook'u: https://facebook.com/WinflectorPl oraz konta na https://twitter.com/Winflector gdzie można znaleźć najświeższe informacje o nowych wersjach, poprawkach a czasami również kody rabatowe do naszego sklepu internetowego.